Rygos oro uostas. Ką apie jį žinome?

Nors Rygos oro uostas yra ir ne mūsų šalies teritorijoje, daugeliui lietuvių, jis tikrai puikiai pažįstamas, kadangi dažnam mūsų šalies gyventojui, nusprendusiam keliauti lėktuvu, būtent ši vieta tampa kelionės pradžia. Tačiau nepaisant didelio šio oro uosto populiarumo tarp mūsų šalies gyventojų, pastebimas ir įdomus paradoksas – labai didelė dalis žmonių, besinaudojančių Rygos oro uosto paslaugos, tiesiog nežino daugybės svarbių bei įdomių faktų apie jį. Taigi, jei Rygos oro uostas yra ta vieta, į kurią vykstate labai dažnai, pats metas apie jį sužinoti daugiau. Siūlome susipažinti su įdomiais faktais apie Rygos oro uostą.

Klaipeda Rygos oro uostas

klaipeda rygos oro uostas

Savaime suprantama, vienas svarbiausių faktų, nuo kurio ir reikėtų pradėti pažintį su šiuo oro uostu, yra jo veiklos pradžia. Rygos oro uostas buvo atidarytas 1974 – ųjų metų spalį, taigi, jo paslaugomis galime naudotis jau vieną dešimtmetį. Savaime suprantama, savo veiklos pradžioje jis atrodė visiškai kitaip, nei dabar, o ir skrydžių buvo vykdoma kur kas mažiau. Kokiomis kryptimis yra vykdomi skrydžiai dabar, aptarsime šiek tiek vėliau, o kol kas paminėsime, jog Klaipėda Rygos oro uostas šiandien taip pat yra vena populiariausių krypčių, kurią renkasi mūsų tautiečiai. Taip yra todėl, kad žmonėms, gyvenantiems Klaipėdos regione, iš tiesų yra kur kas patogiau planuoti savo kelionės būtent iš Rygos oro uosto.

 

Naudinga žinoti keliaujantiems:

 

Oro  uosto veiklos pradžioje, skrydžiai vykdavo  tik tarp TSRS miestų, o jais rūpinosi tik vienintelė kompanija – Aeroflot. Ir tik atgavus Latvijai Nepriklausomybę, buvo pradėti jo modernizavimo darbai, o 1995 metais jau buvo  vykdomi skrydžiai į net 26 miestus, dar po metų – kompanijų skaičius išaugo net iki 17. 1998 – ieji metai taip pat buvo ypatingi šio oro uosto istorijoje – būtent tuo metu buvo atnaujintas oro uosto dizainas. ir tai tikrai nebuvo kelių mėnesių trukmės projektas – atsinaujinimas vyko net trejus metus. Šių darbų pabaigtuvės sutapo su Rygos 800 metų jubiliejumi ir tai buvo puiki dovana  ne tik miestui, bet ir visai šaliai, mūsų ‘braliukams” latviams.

Jau 2005 – aisiais metais Rygos oro uostas galėjo pasigirti pakankamai solidžiu aptarnautų klientų kiekiu – jo paslaugomis buvo pasinaudoję daugiau nei 1,9 milijono keleivių.

Tačiau tai – dar tikrai ne visi faktai, kuriuos galima pateikti kalbant apie Rygos oro uostą, apie šią vietovę būtina žinoti kur kas daugiau. Tad nepraleiskite puikios progos, susipažinti su informacija, kuri bus pateikta antroje dalyje.

Na, o pabaigai norime priminti, kad Zuikiobilietai.lt teikia keleivių pervežimo paslaugas Klaipeda Rygos oro uostas Klaipeda. Ekipažai ne tik nuveža į Latvijos sotinę Rygą ir joje esantį oro uostą, bet dar ir pasitinka Rygoje lietuvius, grįžusius į Tėvynę aplankyti tėvų, giminaičių bei draugų.

Pradėkite atrasti – Zuikiobilietai.lt