Maži nuotekų valymo įrenginiai gali veikti ne tik tyliai, bet ir „nematomai‘‘?

Maži nuotekų valymo įrenginiai gali veikti ne tik tyliai. Kiekvienas savo namuose nori turėti mažą, tylų, „nematomą“, bet efektyvų prietaisą, kuris pasirūpins jų gyvenamosios vietos buitinėmis nuotekomis. Paprastai visi domisi kas yra maži nuotekų valymo įrenginiai, nes galvoja, jog jie bus antžeminiai ir užims labai daug vietos ir trukdys jų aplinkoje. Tačiau beveik visi nuotekų valymo įrenginiai yra požeminiai. Kas reiškia, kad juos užkasus po žeme aplinka nebus užgrūdama dideliu įrenginiu, na o įrenginys puikiai atliks savo darbą tyliai ir nepastebimai. Gaminant įrenginius paprastai yra atsižvelgiama tiek į jų funkcionalumą, tiek į jų kompaktiškumą bei patogų pritaikymą. Maži nuotekų valymo įrenginiai turi specialias aptarnavimo šachtas, kurios leidžia nustatyti valymo įrenginio liuką, kad jis būtų tolygiai su žemės paviršiumi ir neišsikištų, ko pasekoje jis netampa kliūtimi pjaunant veją ar klojant plyteles kieme. Enekos maži nuotekų valymo įrenginiai pasižymi itin aukšto lygio tvirtumu bei atsparumu aplinkos poveikiui. Yra koncentruojamasi į įrenginio kokybę, o ne kainą. Įmonės gaminiai yra liejami iš polietileno. Ši medžiaga pasižymi tvirtumu, elastingumu, atlaiko dideles grunto bei gruntinio vandens apkrovas. Daugelis kitų įmonių gamina įrenginius iš stiklopasčio. Jis yra pigesnis variantas, tačiau turi ir savų minusų. Na pavyzdžiui stikloplastis yra tvirtas, tačiau trapus, todėl pagaminta iš  šios medžiagos talpykla gali suskilti, jei yra viršijamos nustatytos apkrovos.

Maži nuotekų valymo įrenginiai gali veikti ne tik tyliai

Maži nuotekų valymo įrenginiai gali veikti ne tik tyliai

Vaivorykštės ant kelio dangos

Labai dažnai automobilių aikštelėse, degalinėse ar mašinų servisų teritorijose galime pamatyti susidariusias vaivorykštes ant kelio dangos. Pažiūrėti įdomu bei gražu, na o žvelgiant iš ekologijos pusės – grėsmė gamtai. Paprastai vaivorykščių spalvų derinius ant kelio dangos matome dėl išsiliejusios naftos gaminių. Kaip lyja, tie naftos produktai yra nuplaunami lietaus vandens ir taip didinamas gamtos užterštumas. Dėl šios priežasties tam tikrose vietose yra privalomi, o kitur rekomenduojami naudoti naftos  gaudyklės. Šių įrenginių pagalba galime atskirti naftos produktus nuo lietaus vandens ir taip apsaugoti gamtą nuo papildomų teršalų.

Kur yra reikalingos naftos gaudyklės?

Naftos gaudyklės yra reikalingos net devyniose vietose. Viena iš jų yra automobilių plovyklose. Kai yra plaunamos mašinos, nuo jų nuteka ne tik nešvarumai, bet ir naftos dalelės, kurios būna prikibusios prie automobilio. Naftos gaudyklės turbūt reikalingiausios ten, kur yra plaunama mašinos dugnas ar variklis. Antroji vieta, kuriai yra būtinas įrenginys – automobilių servisai. Tose vietose, kur yra atliekami automobilių apžiūros darbai ar prekiaujama automobiliais – šis skirtuvas yra tiesiog neišvengiamas. Taip pat aktualu montuoti šiuos įrenginius automobilių stovėjimo aikštelėse, garažuose. Juk dauguma mašinų yra techniškai ne tokios tvarkingos, kokios turėtų būti, todėl paleisdamos tepalus jie kaupiasi ant kelio dangos ir nukeliauja į gruntą. Ketvirtoji vieta – degalinės. Šiose vietose nuolat yra didelis mašinų srautas. Vairuotojai pildami kurą dažnai pralieja dalį jo ant žemės ir lietaus vanduo galimai jį nuplauna, na o tada dar vienas naftos produktas nukeliauja tiesiai į gamtos „rankas“ sukeldamas neigiamą poveikį. Taip pat naftos gaudyklės reikalingos ir lėktuvų angaruose, oro uostuose, geležinkelio teritorijose. Kadangi šiuose objektuose yra naudojami dyzeliniai degalai, alyva tepimui bei hidraulinėms ir kitoms sistemoms, todėl šios teritorijos tampa realiu teršalų šaltiniu. Na ir paskutinės dvi vietos – kuro saugyklos bei kariniai daliniai. Kadangi kuro talpyklose yra laikomi dideli atsargų kiekiai – produktai gali išsilieti talpyklų pildymo ar tuštinimo metu.

ZuikioBilietai.lt